Testy na Covit Strumień

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to odpowiedź fizjologiczna organizmu na morze czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze dużo ludzi uważa inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z którymi teraz się rozprawimy.

Testy na Covit Jastrzębie Zdrój

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, kiedy również dużych potrafią istnieć nowe.

Do najczęstszych dostosowuje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna wynosić 36,6 st. Celsjusza. Czy zatem każde odstępstwo od tej podstawy można zaliczyć jako gorączkę? Teraz nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest nowa. Jedni świetnie się czują, gdy podchodzi ona do 37 st. Celsjusza, i pozostali, skoro nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest wtedy po prostu inna sprawa organizmu. Kiedy więc wspominamy o gorączce? Przede wszystkim wymagamy temperaturę zmierzyć, przechodząc do tego, na dowód produktów Microlife (termometry). Wysokiej jakości termometr nie będzie stosowałem zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Jastrzębie Zdrój

Gorączka jest a wtedy, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura miana w uchu wynosi co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura miana w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura miana w odbycie jest czystsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na momencie lat, powstało tysiące mitów na temat gorączki. My jednak postaramy skoncentrować się na tych szczególnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe reagowanie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję ustroju na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może prowadzić uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza może stanowić okazją zgonu.
Tu powstaje kolejny mit, mówiący o tym, że „wszą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w okresie, kiedy zawiera ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Jastrzębie Zdrój
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na ostatnie, jak piękna była temperatura początkowa. Jest obecne niewątpliwie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w kształcie obniżyć temperaturę o jeden albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Jastrzębie Zdrój

Nieleczona gorączka będzie żyła w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i sprawi pacjenta do końca. No zatem nie jest fakt, nasz mózg ma pracę przypominającą termostat. Dzięki niej, w momencie choroby nie pozwoli on przekroczyć swemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w granicach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest obecne temperatura ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno jeść się posiłków. Jest obecne szkodliwy mit. Owszem, człowiek, jaki planuje podwyższoną temperaturę, przeważnie nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane zawsze są dobre w akcji z chorobą. Organizm potrzebuje więcej kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments